KAS MÜÜJAKS SÜNNITAKSE

Usun, et keegi ei sünni siia maailma lipikuga, kes temast saab aga arvan, et on olulisi kriteeriume, mida jälgida, et avastada enda jaoks müügitöö või leida enda ettevõttesse tegija.

Eduka müügiinimese kriteeriumid:

  1. Empaatiavõime - minu jaoks on see kõige olulisemaid kriteeriume, sest müük on kliendi aitamine ja sa pead suutma panna ennast kliendi rolli ja mõistma tema vajadusi.
  2. Usk teenusesse/tootesse - pole võimalik klienti päriselt aidata, kui sa ka ise ei usu teenusesse/tootesse, mida sa müüd. Hästi on selle osa puudust tunda, kui ostetakse sisse müügiteenust.
  3. Mõtteviis, et sinust sõltub - inimestel, kes kipuvad süüdistama teisi/pakkumisi/hinda/toodet jne. on müügis väga raske saavutada edu, sest siis nad ainult leiavad vabandusi ja nõuavad. Müügis peavad olema inimesed, kes on nagu politsei eriüksus... kui sa saad väljasõidul molli siis sa ei telli endale tugevamat kiivrit, vaid lähed trenni, et seda enam ei juhtuks.
  4. Analüüsivõime ja enesekriitika - sa pead teadma oma nõrkusi ja neid arendama; sa pead teadma oma tugevusi, et neid võimendada; sa pead teadma oma tehingute õnnestumise osakaalu, et mõista, kas tuleb oma tegevustes keskenduda kvantiteedile või kvaliteedile.
  5. Võitlusvaim - tahe võita ja olla teistest parem on väga oluline, sest muidu konkurent sõidab sinust üle, sest sa ei otsi lahendusi ega arenda ennast.

Mis on sinu hinnangul kõige olulisem müügiinimese omadus või ikkagi sünnitakse müüjateks?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

ÄRA VASTA KLIENDILE "EI"

Järgmine

MOMENTUM MÜÜGIS ON UNISTUS

Jaga seda artiklit