KUI SA SATUD MÜÜKI

Nägin Linkedinis küsitlust, kus 60% vastas, et nad ei valinud teadlikult tööd müügis. Arvan, et see osakaal võib Eestis isegi olla suurem ja ka mina ei valinud müüki, pigem sattusin. Kas see võib olla ka põhjus järgnevatele teemadele?
  • Olen rääkinud müügiinimestega, kes vastavad, et nemad ei müü. Küsides, kas nad soovitavad, jagavad infot ja aitavad kliente, saan vastuseks JAH. Ehk tegevus ei ole teadlik, mis tähendab, et enesejuhtimine võib olla puudulik.
  • Natukene tajun ka müükarite seas "kulgemist". Kus puuduvad tööalased eesmärgid, unistused ja plaan. Käiakse kohal ja tehakse ära, mis minimaalselt vaja.
  • Muidugi olen kohanud ka väga aktiivseid ja teadlike müükareid. Aga nagu algul mainitud, on nad statistiliselt vähemuses ja selle tulemusel olen näinud kahte varianti: 
    1. Kolme kuu pärast nad väsivad, kuna tiimivaib "tapab".
    2. Nad teevad võrreldus teistega nii palju paremaid tulemusi, enesekindlus kasvab ja nad liiguvad edasi. Vahest liiga kiirelt ja tegelikult ei ole nad veel valmis, lihtsalt võrdlus oli nõrk.

Kui tundsid end ära, siis mul sulle kaks mõtet kaasa:
  1. Ükskõik, mis tööd sa teed, tee seda hästi(arenda end selles parimaks) ja uued uksed avanevad.
  2. Ära kiirusta, vaid kinnista oma teadmisi(eesmärgid ja tegevused paika). Arene ettevõtte sees, aita teisi ja alles siis vaata, kas keskkond jääb piiravaks.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

MUUTLIK TULEMUS

Järgmine

KASULIKUD KÜSIMUSED

Jaga seda artiklit