EESMÄRKIDE KRIITILINE HINDAMINE ENNE 2024 ALGUST

2024 aasta on kohe kohal ja sellega seoses tekivad meile uued eesmärgid, mis on tihti ambitsioonikamad kui eelmised. See on täiesti OK, sest soovime, et meie ettevõte oleks edukam, omanikud rahul ja investorid õnnelikud. Kuid enne kui sukeldud uude aastasse, on oluline kriitiliselt hinnata, kas need uued eesmärgid on realistlikud või lihtsalt soovunelmad.
Näiteks 10% või 20% kasvu numbritesse kirjutamine on 2 sekundi töö, aga kas me hindame ka selle reaalsust vastu meie tänast olukorda? Et sellele vastata, soovitan mõelda all olevatele teemadele:
  • Minevikust õppimine: Milline oli sinu toode/teenus aasta tagasi, mis on läinud kliendil paremaks? See on vajalik, et olemasolev klient jääks ja uus klient, kes seni on öelnud EI, tuleks. Kas toote/teenuse areng on süngis soovitud kasvuga ja need arengud on kliendist lähtuvad(vajadus)? Kas 2023 aasta eesmärgid said üldse saavutatud ehk liigud positiivses trendis?
  • Areng, mitte ainult müüginumbrid: Kas tiimide oskused on aastaga paranenud, kui palju ja millised oskused? Kas suudad neid faktidega tõestada, mitte järjekordne soovunelm - usun küll. Siin tasub minna iga tiimiliikme põhiseks, sest top 20% moonutab su tulemusi ja kui nemad peaks lahkuma, mis seis oleks siis?
  • Tagurpidi arvutus müügitiimidele: Kui mitu kontakti iga liige peab tegema, milliseid kontakte jne? Kas soovitud eesmärgid on reaalsed tänase efektiivsuse(maht) ja müügiprotsendiga(kvaliteet)? Kui ei ole, siis kust äkki tuleb jaanuarist kasv?
Et eesmärke saavutada, pead sa täpselt aru saama, kust see kasv tuleb ja sa pead need eesmärgid maha müüma(loe tõestama) ka tiimidel/endale + omama selget plaani tegevustest, nende mahtudest ja mis muudatusi + ressursse juurde vaja. 

NB❗️Ära võta vastu eesmärke, mis sinu hinnangul on võimatud, sest hiljem on juba ootused seatud ja mai kuus võib olla hilja, kui reaalsus käes.
Küsi abi, kui tunned, et sa ei suuda neid täita.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

TULEMUST EI TULE JA MOTIVATSIOONI EI OLE

Järgmine

MIKS MÜÜGIJUHTIMINE ON RASKE

Jaga seda artiklit